Kayıt Ol

Giriş Yap

Şifremi Unuttum

Şifrenizi mi unuttunuz? e-posta edrsinizi giriniz. Şifre yenileme linki e-posta adresinize gönderilecektir..

Giriş

Kayıt ol

Kayıt olarak tüm koşulları kabul ediyorum.

Sosyal Medya Yönetiminde Web Tasarım Firmalarının Rolü..

sosyal meya yönetimi yapan firmalar

Teknolojinin hızla geliştiği teknolojik ürünlerin hızla tüketildiği günümüzde internet hayatımızın önemli bir parçası haline gelmiştir. Öyle ki günlük hayatımızda yaptığımız çoğu işlemi internet üzerinden gerçekleştirmemiz, enformasyon ihtiyacımızı aynı şekilde gidermemiz, akıllı telefonların yaygınlaşmasıyla birlikte internet, her an her yerde kullanılan bilinmesiyle alışkanlık haline haline gelmiştir.

Akıllı telefonlar, tabletler ve diz üstü bilgisayarlar sayesinde her an ulaşımı kolaylaşan internet, bizlere yeni kavramlar ve meslek grupları kazandırmıştır. Sosyal Medya Yönetimi ve Sosyal Medya Uzmanı bu kavramlardan sadece ikisidir. Günümüzde bünyelerinde sosyal medya uzmanı çalıştıran veya bir web tasarım ajansı ile sosyal medya yönetimi konusunda çalışan firmalara sıklıkla rastlanmaktadır. Bu firmalar, sosyal medyanın gücünü fark eden ve verimli şekilde kullanmak isteyen firmalardır.

Hemen hemen herkesin en az bir sosyal medya platformuna üye olduğu günümüzde sosyal medyanın enformasyon yaymada ve fazla kişiye erişimdeki kolaylıklarını fark eden firmalar yeni bir pazarlama tekniği geliştirerek sosyal medyaya giriş yapmışlardır. Sosyal medyanın pazarlama amacıyla kullanılması, doğru kullanıldığı takdirde verimli sonuçlar doğurmaktadır. Ancak burada anahtar kelime sosyal medyayı doğru kullanmaktır.

Firma adına sosyal medya hesaplarının olması, tıpkı web sitesi olsa dahi SEO çalışması yapılmadan arama motorlarında verimli olmaması gibi sosyal medyada erişim konusunda da verimlilik sağlanamamaktadır.

hashtag nedir nasıl kullanılırSosyal medya yönetimi pek çok kişi tarafından kolay gibi algılansa dahi düzenli kurumsal paylaşım yapılması, doğru etiketlerin (hashtag) kullanılması, doğru zamanda paylaşılması vs. gibi etkenlere dikkat edilmesi gerekmektedir. Doğru kullanımı kurumsal kimlik oluşturmak ve firma bilinirliğini arttırma konusunda da etkili olmaktadır. Yanlış kullanılması veya hesapların kullanılamaması marka kimliği açısından da eksikliğe neden olabilmektedir.

Firmalar sosyal medya hesaplarını kendileri aktif olarak yönetebileceği gibi bu alanda faaliyet gösteren ve uzman kadro ile çalışan web tasarım firmalarından destek almaları, hem hesapların güncel ve aktif olması hem de sosyal medya reklamlarının verimliliği açısından son derece faydalı olmaktadır.

Yorum ( 1 )

  1. Tamda araştırdığım bir konuydu . 🙂

Yorum yaz

*

code